Your browser does not support JavaScript!

Wybór stolika kawowego – 6 złotych zasad


Szukasz idealnego stolika kawowego? Poznaj kilka zasad, które pozwolą Ci wybrać najlepszy mebel do Twojego wnętrza.

 

2 stoliki kawowe średnica 80 cm, średnica 60 cm

Przestrzeń dla stolika kawowego

Idealny stolik kawowy to taki na którym jesteś w stanie odłożyć kubek z kawą, gazetę, a nawet wyciągnąć nogi. Najbardziej komfortowa odległość między krawędzią sofy, a stolikiem to 45 cm. Jeśli wokół stolika kawowego chcesz postawić pufę, pamiętaj by zadbać o taki sam dystans. W innym przypadku siedzenie przy nim stanie się po prostu niewygodne! Pamiętaj również, że stolik nie może blokować przejścia, a od telewizora powinien stać ok. 75 cm.

Wysokość stolika kawowego

Wysokość stolika kawowego jest kluczowym elementem, który powinien wpłynąć na Twoją zakupową decyzję. Blat powinien być niższy od siedzenia sofy o 2,5 – 5 cm. Standardowe stoliki kawowe mają wysokość od 40 do 45 cm, ale jeśli masz wyższą kanapę lub spędzasz na niej dużo czasu rozważ kupno wyższego stolika. Stoliki kawowe marki Smreki możesz zamówić w dowolnych rozmiarach i rodzaju wykończenia. Na dobrze dobranym stoliku będzie Ci wygodniej odłożyć  talerz, a nawet wyprostować nogi po ciężkim dniu w pracy.

stolik kawowy SK5, dębowy stolik, dębowe stoliki, okrągły dębowy stolik do salonu

Styl stolika kawowego

Istotnym jest, aby znaleźć zdrowy balans pomiędzy stylem Twojej sofy, a stolikiem kawowym. Nie każda solidna konstrukcja będzie dobrze wyglądała w zestawieniu z wielką, aksamitną kanapą w ciemnym kolorze. Przy takich meblach, sprawdzają się delikatne, satynowane lub chromowane konstrukcje ze szklanymi czy drewnianymi blatami. Stolik powinien wtedy wnosić lekkość do pomieszczenia. W przypadku delikatnej kanapy, możesz postawić na blat z grubszego kawałka drewna.

Dzieci i nasz stolik kawowy

Jeśli masz dzieci, okrągły lub owalny stolik wydaje się dla Ciebie oczywistym i bezpiecznym wyborem. Unikasz bowiem potencjalnego płaczu spowodowanego nabitym guzem. Większość rodzin preferuje również takie stoliki, które sprytnie zagospodarują domową przestrzeń, dlatego poszukaj wtedy stolika z dodatkową półką.

 

Wykończenie stolika kawowego

Drewno w pomieszczaniu wnosi klimat ciepła i rodzinnej atmosfery. Jeśli szukasz drewnianego stolika kawowego, warto, aby Twój salon był duży, jasny i przestronny. Jeśli tak nie jest, postaw na długi i wąski stolik, żeby uniknąć wrażenia masywnego mebla w pokoju. Możesz także zdecydować się na stolik ze szklanym blatem, który automatycznie nada lekkości całej konstrukcji. Dobrym wyborem w przypadku posiadania wielu drewnianych mebli w pomieszczeniu, może być łączona konstrukcja metalowo-drewniana. Pamiętaj tylko by nie łączyć dwóch rodzajów metalu np. żelaza i chromu. Bardzo szybko mogą Wam one się znudzić!

Kolor stolika kawowego

Stoliki kawowe można dzisiaj kupić w każdym możliwym kolorze. Jeśli zdecydujesz się na krzykliwą wersję, pamiętaj, by zrównoważyć ją neutralnym kolorem sofy czy krzeseł. Wybierając drewniany blat, zwróć uwagę na możliwość wyboru pomiędzy naturalnym i bejcowanym drewnem. Pamiętaj również, że blatu możesz nadać szlif, następnie lakierując go lub poddając olejowaniu uzyskasz naturalny, matowy odcień. Obie metody chronią drewno, a przy okazji wydobywają z niego piękne, naturalne odcienie!


https://smreki.com/sklep  Zobacz nasze stoliki!

Select your currency